O 20 więcej?

  (pan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grupa mieszkańców Torunia domaga się zwiększenia o 20 ilości sklepów z mocnymi alkoholami.
       W 1993 roku radni uchwalili, że w naszym mieście będzie tylko 69 punktów, w których można kupić (na wynos) wino i wódkę. Przez kolejne 11 lat, przede wszystkim na wniosek hiper i supermarketów, poszerzyli ten wykaz do 80 sklepów.
       Tymczasem chętnych do zarabiania na sprzedaży alkoholu jest znacznie więcej. Do tej pory jednak rajcy sprzeciwiali się dalszemu zwiększaniu limitu, argumentując, że łatwiejszy dostęp do wódki i wina nie jest wskazany ze względów społecznych.
       Teraz z wnioskiem o poszerzenie limitu o 20 sklepów wystąpiła do Rady Miasta grupa mieszkańców. Rajcy podejmą decyzję w tej sprawie w czwartek. Pytanie czy jest sens zajmować się liczbą koncesji, w sytuacji, gdy za dwa miesiące wchodzi w życie ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, która żadnych limitów nie przewiduje.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem