Opowieść o szewczyku

  Opowieść o szewczyku

  tekst i fot. (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Opowieść o szewczyku
  W najbliższą niedzielę w toruńskim Teatrze Baj Pomorski kolejna premiera dla najmłodszych widzów - na afisz wchodzi "Szewczyk Dratewka".
  Opowieść o szewczyku
       Najnowszy spektakl Baja to adaptacja klasycznej opowieści Marii Kownackiej. Spektakl wyreżyserował dyrektor Baja Zbigniew Lisowski. - Ma być to proste i pogodne przedstawienie dla młodych widzów - opowiada. - To opowieść o tym, że dobroć połączona z odwagą potrafi zwyciężyć zło.
       
  W spektaklu występuje dwoje aktorów. Barbara Rogalska odtwarzać będzie postaci Żony, Królewny, Ochmistrzyni, baby Jagi i Rycerzy, zaś Mirosław Szczepański zagra role Męża, Szewczyka Dratewki, Króla, Smoka i Kota.
       Bardzo ważną rolę w spektaklu odgrywać będzie scenografia, autorstwa Anety Tulisz - Skórzyńskiej. - Scenografia ma pełnić funkcję dodatkowej postaci na scenie - dodaje reżyser. Jej centralnym elementem jest wielki fotel na biegunach. Fotel zmieniać się będzie, w zależności od przebiegu akcji to w królewski zamek to w... czarownicę.
       Aneta Tulisz - Skórzyńska opracowała też bardzo ciekawe projekty lalek, które zobaczyć będzie można w przedstawieniu - skonstruowane w oparciu o koła lalki są oryginalnym toruńskim wynalazkiem. Obok tych lalek zobaczyć będzie też można lalki - sycylijki.
       Nie zabraknie też piosenek, które stanowić będą bardzo ważny element spektaklu. Oprawa muzyczna "Szewczyka" to dzieło toruńskiego kompozytora Krzysztofa Zaremby.
       
  Premierowy spektakl zobaczyć będzie można na scenie Baja Pomorskiego już w najbliższą niedzielę - o 16.30.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem