Absolutnie realna?

  Absolutnie realna?

  (pan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i> - Podpisanie umowy musiało się opóźnić, tak jak dojście do tej inwestycji. Ale to już ostatnie opóźnienie w tej sprawie - </i>stwierdził wczoraj prezydent Michał Zaleski, podczas podpisania umowy z firmą "Erbud", która ma zbudować szkołę na Koniuchach.
       Uroczystość opóźniła się bowiem o 20 minut. Tym razem jednak wina nie była po stronie magistratu. Po prostu dyrektor Piotr Augustyniak z "Erbudu" przyjechał za późno do Urzędu Miasta.
       Znacznie bardziej opóźniona jest jednak cała inwestycja. Pierwotnie przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, miał być rozstrzygnięty już w lipcu. Okazało się jednak, że w dokumentacji są błędy.
  Po usunięciu wad przetarg i tak trzeba było unieważnić, bo żaden z czterech oferentów nie zmieścił się, w zaplanowanej przez urzędników kwocie,12 mln zł netto. Dokonano więc zmian w projekcie rezygnując m.in. z najdroższej dachówki - karpiówki.
       Wczoraj wreszcie umowa została podpisana. Roboty ruszą za dwa tygodnie. Budynek szkoły ma być gotowy do 22 sierpnia przyszłego roku. Sala gimnastyczna dwa miesiące później. - Nie będzie to łatwa inwestycja. Zaczynacie przed zimą, to trudny okres dla budowlańców - mówił prezydent Zaleski.
       - Termin jest absolutnie realny -
  zapewniał dyrektor Augustyniak.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem