Studenci do biznesu

  Studenci do biznesu

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Toruniu rozpoczyna działalność Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
       W naszym mieście inkubator będzie funkcjonował w pomieszczeniach Wyższej Szkoły Bankowej. - Inicjatywa skierowana jest jednak do wszystkich studentów uczących się w Toruniu - mówi Łukasz Ozimek, przewodniczący Studenckiego Forum Business Centre Club.
       Inkubator ma umożliwić młodym ludziom założenie i poprowadzenie własnej firmy.
  - Studentom zostanie zapewniony dostęp do urządzeń biurowych, internetu i telefonu. Co ważne, jeżeli mają pomysł na biznes nie muszą zakładać działalności gospodarczej. Nie muszą również martwić się o ZUS, księgowość, podatki, starać o NIP czy REGON - podkreśla Monika Heyer, wiceprzewodnicząca Forum, odpowiedzialna za inkubator.
       W środę w WSB z udziałem studentów, władz miasta, firm wspierających studencką działalność i urzędu pracy odbędzie się konferencja inaugurująca działalność forum. Zostanie ogłoszony konkurs na najlepszy biznesplan. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
       Toruński Inkubator będzie działał pod honorowym patronatem Wojciecha Sobieszaka, prezes Toruń-Pacific. Inicjatywę wspiera również Torfarm - sponsor Studenckiego Forum BCC.
       Patronat prasowy sprawuje "Pomorska". Na naszych łamach będziemy informować o bieżącej działalności inkubatora. Przedstawimy również powstałe w nim firmy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem