Blisko, coraz niżej

  Blisko, coraz niżej

  (pan) Fot. Szymon Kiżuk

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i> - Wiosną 2006 roku zostaną otwarte w Toruniu dwa parkingi podziemne </i> - obiecuje Jerzy Siwicki, prezes polskiego oddziału niemieckiego koncernu APCOA, który wczoraj w tej sprawie podpisał list intencyjny z prezydentem Michałem Zaleskim.
       APCOA to europejski potentat w branży parkingowej. Docelowo ma zbudować, wspólnie z gminą, która da grunt, cztery podziemne parkingi na obrzeżach Starówki. Dzięki temu, za kilka lat, z ulic zabytkowego centrum mają zniknąć samochody. Miasto liczy, że na realizację tego przedsięwzięcia uda się uzyskać wsparcie z funduszy unijnych. Koszt budowy jednego parkingu, na 250 miejsc, to około 20 mln zł.
       Wczoraj w magistracie prezydent Zaleski i prezes Siwicki podpisali list intencyjny w sprawie dwóch pierwszych: pod placem Rapackiego (razem z przejściem podziemnym pod alejami Jana Pawła II) oraz skwerem obok Muzeum Etnograficznego. Do wiosny 2005 r. mają być gotowe projekty obu budowli, rok później parkingi zostaną otwarte.
       .

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem