Toruń się cieszy

  Toruń się cieszy

  Iza Wodzińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Toruń jest jednym ze zwycięzców pierwszych konkursów na projekty finansowane z poakcesyjnych środków pomocowych Unii Europejskiej. Magistrat się cieszy i ma powody.
       Akceptację Zarządu Województwa zyskały dwa projekty drogowe (patrz str. 3 pierwszego grzbietu) - układ komunikacyjny w rejonie "Abisynii" (Odległa, Przelot) i budowa nowego odcinka ulicy Ligi Polskiej. Trzeci projekt - odcinek trasy średnicowej Podgórza, między ul. Poznańską i Pstrowskiego, wart 17,6 mln zł - został odrzucony. - Na razie. Wniosek dotyczący średnicówki jest zasadny, ale na odcinku Poznańska-Łódzka. Czekamy na kompleksowy wniosek dotyczący średnicówki - podkreślał wczoraj ogłaszający werdykt marszałek województwa Waldemar Achramowicz.
  - Cieszę się, że te dwa ważne projekty zostały przyjęte. Kompleksowy projekt dotyczący średnicówki złożymy, jak tylko uregulujemy sprawy własnościowe gruntów w tym rejonie - zapewnił "GP" odpowiedzialny w toruńskim magistracie za projekty europejskie dyrektor Wydziału Rozwoju Piotr Całbecki, który o rozstrzygnięciu dowiedział się wczoraj od nas.
       Projekty inwestycyjne złożone przez toruński magistrat do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) łącznie są warte ponad 99 mln zł, a społeczne 24 mln zł. Większość z nich nie przeszła jeszcze procedury konkursowej. W sprawie odrzuconego z przyczyn formalnych projektu dotyczącego sali gimnastycznej na Koniuchach Toruń odwołał się do Ministerstwa Gospodarki. Ta sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta.
       Piotr Całbecki
       dyrektor Wydziału Rozwoju UM:

       - Takie rozstrzygnięcie pierwszych konkursów ZPORR uważam za sukces Torunia. Z przygotowaniem uzupełnionego wniosku w sprawie średnicówki na pewno zdążymy, możemy go złożyć nawet w przyszłym roku. Brak dofinansowania nie opóźni zresztą inwestycji. Wiem, że nie jesteśmy ulubieńcami Zarządu Województwa, ale po prostu robimy swoje. Gratuluję władzom regionu odważnych decyzji w sprawie podziału pieniędzy ZPORR.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem