Brud , smród i półmrok

  Brud , smród i półmrok

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kasjerki pracujące w półmroku i na uszkodzonych krzesłach, brudny sprzęt pomocniczy, a nawet ciepłej brak wody w sanitariatach - to warunki, jakie fundują swoim pracownikom właściciele niektórych marketów w regionie.
       Sanepid zajrzał do supermarketów we wrześniu. Przeprowadził 24 kontrole, które wykazały, że nie wszyscy właściciele supermarketów jednakowo podchodzą do przepisów sanitarnych.
       To, że kontrolerzy znaleźli wystawione do sprzedaży produkty po upływie terminu przydatności do spożycia. w zasadzie nikogo już nie dziwi. Potem jednak weszli do pomieszczeń dla pracowników, których klient raczej nie ogląda.
  Tu czekało ich najwięcej pracy. Dostrzegli brudne ściany i sufity. Sporo do życzenia pozostawiły też warunki pracy personelu, który, jak się okazało, niejednokrotnie wychodzi na salę bez aktualnych orzeczeń lekarskich. Panie przy kasach nie mają prawidłowego oświetlenia. Mało tego, kontrolerzy znaleźli też i takie sklepy, w których nie zapewniono załodze bieżącej wody w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych! Nie mówiąc już o ręcznikach jednorazowego użytku. Stwierdzono brak właściwych warunków do mycia koszy i wózków, a także brud i nieporządek w otoczeniu niektórych obiektów.
       Na niechlujnych właścicieli sanepid nałożył 9 mandatów na kwotę1400 zł i wydał 16 decyzji administracyjnych.
       Tylko w III kwartale br. kontrolerzy przeprowadzili 2182 kontrole, wydali 301 decyzji administracyjnych z nakazem usunięcia nieprawidłowości stwierdzonych w trakcie kontroli, w tym 13 o czasowym unieruchomieniu obiektu. Nałożono 65 mandatów karnych na kwotę 8 450 zł. Wykonano 3 724 badań laboratoryjnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem