Ostateczny koniec wakacji

  Ostateczny koniec wakacji

  Iza Wodzińska Fot. Szymon Kiżuk

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Inauguracja na Fizyce.

  Inauguracja na Fizyce.

  Uniwersytet Mikołaja Kopernika skończył wakacje - na części wydziałów już odbyły się uroczyste immatrykulacje pierwszoroczniaków, w poniedziałek rozpoczną się zajęcia.
  Inauguracja na Fizyce.

  Inauguracja na Fizyce.

       Choć UMK złamał w tym roku tradycję i uczelniana uroczysta inauguracja roku akademickiego została zaplanowana dopiero na połowę października, wielu odświętnie ubranych studentów pierwszego roku zjawiło się wczoraj przed godz. 11.00 pod główną aulą. - Niestety, trafiły do nich standardowe informacje z datą 1 października jako dniem inauguracji - tłumaczył zmartwiony prorektor ds.
  dydaktycznych, prof. Andrzej Radzimiński. Władze uniwersytetu zdecydowały się przesunąć uroczystość, bo liczyły, że dzięki temu będzie się mogła ona odbyć w uczelni już poszerzonej o Collegium Medicum. Prof. Radzimiński: - Niestety, emocje polityczne spowodowały, że nie zdążyliśmy z połączeniem. Formalnych kwestii związanych z ustawodawstwem nie da się przeskoczyć.
       Nowy, prawdopodobnie ostateczny już termin inauguracji to piątek 15 października. Dwa dni wcześniej, w środę o godz. 19.00 w Kościele Jezuitów odbędzie się msza w intencji środowiska akademickiego.
       Przedwczoraj zainaugurował rok Wydział Prawa, a wczoraj wydziałowe rozpoczęcia roku akademickiego połączone z immatrykulacją studentów pierwszego roku odbyły się roku m. in. na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz na Wydziale Filologicznym. Indeksy odebrało 525 studentów dziewięciu kierunków filologicznych, 34 studentów astronomii oraz 194 studentów fizyki i fizyki stosowanej. W poniedziałek już normalne zajęcia, a także inauguracja na Sztukach Pięknych, Ekonomii oraz na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem