Prawie jak u mamy...

  Prawie jak u mamy...

  Anna Lichocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od poniedziałku, 27 bm. studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaczęli wprowadzać się do akademików. Przygotowano dla nich 3180 miejsc w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i trzyosobowych.
       W domach studenckich zaczęły się kolejki - studenci meldują się u kierowniczek akademików, przychodzą po przydział na lampę czy koc, albo wnoszą bagaże, często w asyście rodziców - to pierwszy rok, trochę zagubieni, ale uśmiechnięci. Właśnie studenci pierwszego roku przyjeżdżają najwcześniej, chcą spokojnie rozpakować bagaże i ruszyć poznawać miasto. Ich starsi koledzy zjadą później, ostatniego dnia lub dopiero pierwszego dnia zajęć. W ciągu pierwszych dwóch dni zakwaterowało się około 450 żaków.
       Studenci zagraniczni i małżeństwa
       
  Dla przykładu, w DS 11, gdzie w 2002 roku przeprowadzono kapitalny remont oprócz studentów, w czasie roku akademickiego mieszkają również doktoranci. Jak zapewniła kierownik DS 11 Krystyna Drozdowska - Wszystko w naszym akademiku jest super, uznano go za najlepszy w kraju. Mogą to potwierdzić studenci i doktoranci. Będą u nas mieszkali także studenci i doktoranci z zagranicy, m.in z Litwy, Konga, Kazachstanu czy doktorantka z Rosji. Do tej pory wprowadziło się sześciu cudzoziemców. Studenci zagraniczni przebywający w Toruniu w ramach wymiany studentów programu Soctates/Erasmus zamieszkają w DS 10. Jest to też jedyny rodzinny akademik, gdzie przygotowano tylko pokoje dwuosobowe. Kierownik DS 10 Emilia Kocharzewska wylicza - W tym roku przyznano pokoje 60 małżeństwom, czyli 120 miejsc w pokojach dwuosobowych, a w ciągu roku gościć będziemy 24 studentów z zagranicy. Do tej pory zameldowało się 21 małżeństw i 8 studentów.
       
  Mówią żacy
       
  W okresie wakacyjnym w DS 5 wykonano remont kapitalny, a w DS 2 zmodernizowano całkowicie umeblowanie. Jeszcze we wtorek w DS 5 ekipa remontowa kończyła malowanie klatek schodowych. Zapytałam studentów, jak oceniają wystrój pokoi po remoncie ?
       Tomek, II rok socjologii: - Byłem w swoim starym pokoju w DS 2 - zauważyłem, że ściany są pomalowane i zmieniono obicie szafek na zewnątrz, ale widać, że to stare szafki, tylko odnowione.
       
  Dorota, I rok filologii germańskiej: - Wprowadziłam się do DS 2 - nie wiem jak wcześniej tam wyglądało, ale z tego co widzę, to robi dobre wrażenie. Ściany są czyste, świeżo pomalowane i w pokojach są nowe meble. Podoba mi się !
       Monika, v rok archeologii: - Nie wymienili mebli, a tylko drzwiczki od szafek oklejono z zewnątrz. W środku widać, że są stare, ale z zewnątrz dobrze to wygląda. Tylko pościeli nie będą nam wymieniać, przy tym dostaliśmy jakąś białą, szpitalną. To porażka!!!
       
  Sylwia, I rok filologii germańskiej: - Jak dla mnie warunki są świetne. Czysto, odmalowane pokoje i nowe meble. Słyszałam, że odnowiono łazienki, a to ważne.
       
  Marta, V rok informacji naukowej i bibliotekoznawstwa: - W DS 5 wyremontowano drugą stronę. W zeszłym roku wyremontowano jedną stronę, a w tym roku tak samo modernizowano pozostałe pokoje. Pomalowano pokoje, wstawiono nowe meble, łóżka, szafy z rozsuwanymi drzwiami. Teraz przerobiono pokoje z trzyosobowych na dwuosobowe a także stworzono zupełnie nowe pokoje jednoosobowe.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem