Wydłuży się czas rozbudowy Szosy Chełmińskiej w Toruniu...

  Wydłuży się czas rozbudowy Szosy Chełmińskiej w Toruniu [zdjęcia]

  jm

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozbudowa Szosy Chełmińskiej na odcinku od Trasy Średnicowej do ulicy Polnej ma trwać do końca września bieżącego roku.
  1/19
  przejdź do galerii

  Rozbudowa Szosy Chełmińskiej na odcinku od Trasy Średnicowej do ulicy Polnej ma trwać do końca września bieżącego roku. ©Sławomir Kowalski

  Rozbudowa Szosy Chełmińskiej na odcinku od Trasy Średnicowej do ulicy Polnej potrwa do końca września tego roku. Na zmianę terminu wpłynęło kilka czynników.
  – Po pierwsze, roboty rozbiórkowe starego budynku należącego do jednego z przedsiębiorców przy Szosie Chełmińskiej z kilku względów mogliśmy rozpocząć dopiero w lutym tego roku, a nie jak pierwotnie zakładaliśmy jesienią 2017 roku. To wstrzymało w tym rejonie prace – informuje Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Po drugie dużym problem okazały się instalacje podziemne, których przebieg był odmienny niż wskazywały to mapy.
  Trzeba pamiętać, że niektóre z nich zostały wykonane w latach 20.XX wieku i stąd mogą wynikać te rozbieżności. Na wydłużenie prac wpłynęło także to, że już teraz zostanie wybudowany fragment torowiska tramwajowego dla linii na JAR. Chodzi o odcinek pomiędzy ul. Żwirki i Wigury a Długą.

  Jak idą prace na przebudowywanej ulicy Łódzkiej w Toruniu?

  Obecnie drogowcy pracują na kilku frontach, by w miarę postępu prac, oddawać kolejne odcinki do ruchu. Zaawansowanie prac przekroczyło już 70 proc. po stronie zachodniej wybudowano nową jezdnię, na której ułożono wszystkie warstwy nawierzchni, poza ostatnią tzw. ścieralną. Po stronie wschodniej przebudowywana jest stara jezdnia, która nowy wygląd zyskała na odcinku od ul. Polnej do ul. Żwirki i Wigury. Przy nowej jezdni powstają chodniki. Na odcinku od Polnej do Żwirki i Wigury po stronie wschodniej, przebudowano całą infrastrukturę podziemną, natomiast po stronie zachodniej infrastruktura jest prawie cała gotowa na odcinku od Polnej do Trasy Średnicowej Północnej. Obecnie prace drogowe i sieciowe są prowadzone na jezdni wschodniej na odcinku od Żwirki i Wigury do Trasy Średnicowej Północnej oraz na skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury.


  Na wakacje planujemy wydać mniej niż przed rokiem - zobacz raport.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Serwis Grillowy