Specjaliści od października będą działać w jednym budynku

  Specjaliści od października będą działać w jednym budynku

  (JWN)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Specjaliści od października będą działać w jednym budynku
  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zostanie przeniesiona ze starówki na Skarpę. Specjaliści zaczną pracę w nowym miejscu jesienią.
  Specjaliści od października będą działać w jednym budynku
  Od lat, a dokładnie od 1982 
roku toruńska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna mieści się w kamienicy przy ulicy Prostej 4. Wcześniej, czyli od 1958 roku (od momentu powstania) funkcjonowała przy pl. św. Katarzyny. Oprócz głównego budynku działa też filia poradni przy ulicy Osikowej.

  Już za kilka miesięcy te adresy będą nieaktualne. Urzędnicy zdecydowali, że umieszczą specjalistów w jednym budynku. Dostaną oni skrzydło rozległego gmachu przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich, który należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.
  - Planowany termin zakończenia prac remontowych i adaptacyjnych to 30 września- mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczka prezydenta Torunia. - Przeniesienie poradni do nowej siedziby i rozpoczęcie działalności w nowym miejscu planowane jest na październik. Co ważne dla mieszkańców, dyrektor poradni nie przewiduje przerwy w pracy placówki. W dniach przeprowadzki planuje działanie rejestracji w siedzibie przy ul. Prostej 4 oraz w oddziale przy ul. Osikowej 11. W sposób ciągły możliwe będzie odbieranie gotowych dokumentów, opinii i orzeczeń oraz składanie zgłoszeń do poradni.

  Rzeczniczka podkreśla, że umieszczenie placówki w jednej siedzibie ułatwi korzystanie z jej usług mieszkańcom.
  - Atutem jest to, że wszyscy specjaliści będą w jednym miejscu i będą mogli zająć się dzieckiem bez konieczności umawiania na kolejną wizytę w innym miejscu- tłumaczy Kulbicka-Tondel. - Ulica Kosynierów Kościuszkowskich jest bardzo dobrze skomunikowana z całym Toruniem, dostępność będzie lepsza. Ponadto placówka zyska bardzo dobre warunki: dodatkowe pomieszczenia do prowadzenia pomocy bezpośredniej, będzie też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Przeczytaj koniecznie: Zmiany w 500 plus. O pieniądze będzie trudniej!

  206 zdjęć
  Przejdź do galerii
  Enea Bydgoszcz Triathon - 8-9.07.2017

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Ponad trzy tysiące zawodniczek i zawodników, kilkanaście tysięcy kibiców - za nami 3. edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon.To jedna z największych

  Enea Bydgoszcz Triathon - dwa dni zaciętej rywalizacji [zdjęcia]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Filip Kowalkowski/Tomasz Czachorowski
  INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 6 lipca 2017.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama