Jest podejrzany o kradzież aż 4 samochodów. Wpadł

  Jest podejrzany o kradzież aż 4 samochodów. Wpadł

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  19-latek usłyszał aż 11 zarzutów

  19-latek usłyszał aż 11 zarzutów ©Fot. KMP Toruń

  Toruńscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież 4 samochodów i włamania do kolejnych sześciu aut.
  19-latek usłyszał aż 11 zarzutów

  19-latek usłyszał aż 11 zarzutów ©Fot. KMP Toruń

  19-latek podejrzewany był o kradzież metalowych przęseł ogrodzeniowych. Szybko okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma dużo poważniejsze przestępstwa.

  Kryminalni wytypowali go jako sprawcę czterech kradzieży aut do jakich doszło w ostatnich tygodniach. Ponadto, policjanci zebrali informacje, które wskazywały, że ten sam mężczyzna włamał się do kolejnych sześciu samochodów.

  - 19-latek ukradł trzy volkswageny, w tym dwa golfy i jednego passata, oraz rovera. Za każdym razem straty wynosiły kilka tysięcy złotych - relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

  Poza tym mężczyzna wybijał szyby lub w inny sposób otwierał drzwi samochodów i kradł z ich wnętrza wartościowe przedmioty.

  - W ten sposób jego łupem padło mienie pozostawione w sześciu kolejnych autach, między innymi drobne pieniądze oraz nawigacje i radia. Do wszystkich tych zdarzeń doszło w tym roku na terenie Chełmińskiego Przedmieścia. Ostatecznie materiał dowodowy, który zebrali kryminalni pozwolił na przedstawienie mu 11 zarzutów - podkreśla Chrostowski.

  Teraz 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem