Danego słowa dotrzymam

  Danego słowa dotrzymam

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Danego słowa dotrzymam
  Rodzice z Sierosławia mają to, o co walczyli od lat. Nie muszą obawiać się likwidacji szkoły. - Zrobię wszystko, aby ...
  Danego słowa dotrzymam

  Gdyby nie upór mieszkańców i nauczycieli związanych z podstawówką, prawdopodobnie w Sierosławiu szkoły by już nie było. Rada Gminy zamierzała ją zamknąć z powodu wysokich kosztów utrzymania, które rosły wraz z malejącą liczbą uczniów.


  Racje rodziców nie były w stanie przekonać poprzedniego wójta. Dlatego prawie żaden z mieszkańców tej miejscowości nie zagłosował na Józefa Ga-wrycha. Komplet głosów zebrał Waldemar Moczyński, który obiecał, że jeżeli wygra, nie dopuści do likwidacji szkoły.


  - Oczywiście podtrzymuję dane słowo - mówi nowy wójt Drzycimia. - Ekonomia jest ważna, ale nie powinna decydować o wszystkim. Należy docenić determinację tych ludzi, którzy swoimi staraniami udowodnili, że szkoła jest dla nich czymś więcej, niż tylko miejscem nauki ich dzieci. Wokół niej koncentruje się życie wsi. Trzeba to uszanować.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »