Biblioteka tonęła w kartkach

  Biblioteka tonęła w kartkach

  opr. (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Iwona Cynarzewska, dyrektor biblioteki pomagała wybrać ozdoby odwiedzającym kiermasz

  Iwona Cynarzewska, dyrektor biblioteki pomagała wybrać ozdoby odwiedzającym kiermasz ©Fot. archiwum biblioteki

  W bibliotece w Lnianie, podczas świątecznego kiermaszu, wręczono nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną.
  Iwona Cynarzewska, dyrektor biblioteki pomagała wybrać ozdoby odwiedzającym kiermasz

  Iwona Cynarzewska, dyrektor biblioteki pomagała wybrać ozdoby odwiedzającym kiermasz ©Fot. archiwum biblioteki

  Impreza była podzielona na dwie części. W pierwszej rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Wzięło w nim udział 190 osób z: Drzycimia, Jeżewa, Lniana, Warlubia i Świecia. Jury nie miało łatwego zadania, bo biblioteka dosłownie tonęła w pracach.


  Najlepsza kartka Klaudii


  W pierwszej grupie wiekowej - dzieci do lat 11 - pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Kokoszyńska ze Świecia. Drugie przyznano Emilii Bożechowskiej z Warlubia, a trzecie - Magdalenie Korczak z Błądzimia. Wyróżnienia powędrowały do: Michała Wróblewskiego z Siemkowa, Jakuba Chylewskiego z Błądzimia, Magdaleny Franke z Siemkowa, Kamila Gwizdały z Lniana, Klaudii Romańskiej z Warlubia, Izabeli Kutta z Lniana, Paluliny Chmielewskiej z Mszana, Dominiki Patryka z Jędrzejewa i Sary Loryńskiej z Jeżewa.


  Nagrody pojadą do Biechówka


  W drugiej kategorii - dzieci i młodzież od 12 do 16 lat - najpiękniejszą kartkę przygotowała Maja Niedźwiedź z Biechówka.

  Druga nagroda trafiła do Anieli Walkiewicz z Siemkowa, a trzecia do Diany Niedźwiedź z Biechówka. Wyróżniono: Annę Marię Chmielewską z Lniana, Joannę Chmielewską z Lniana, Annę Wesołowską z Lniana, Patrycję Gwizdałę z Zalesia Szlacheckiego i Darię Dembek z Jędrzejewa.


  W ostatniej grupie - młodzież i dorośli od 17 lat - pierwszą nagrodę otrzymała Izabela Piątek z Ostro-witego. Drugie miejsce przyznano Barbarze Piotrowskiej z Lniana, a trzecie - Celestynie Kutowskiej z Lniana. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Nowicka z Lniana i Anna Recka ze Świecia.


  Sprzedali na pniu


  Po rozdaniu nagród przyszedł czas na kiermasz świątecznych ozdób, które wykonane zostały na warsztatach rękodzielniczych przeprowadzonych w bibliotece. Ozdoby cieszyły się dużym wzięciem klientów. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na zakup materiałów na kolejne warsztaty.


  Całą imprezę uświetniły kolędy, które śpiewały: Julianna i Anna Chmielewskie z Lniana. Bibliotekę odwiedził także Gwiazdor i obdarował najmłodszych upominkami.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 41 »