Będą zbierać żywność na świąteczne stoły

  Będą zbierać żywność na świąteczne stoły

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przez trzy dni w największych sklepach w Świeciu i Grucznie wolontariusze będą zbierać żywność na święta dla podopiecznych świeckiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  Lidia Lemańska, kierownik OPS w Świeciu: - Czytelnicy "Pomorskiej" co roku nas nie zawodzą. Liczymy na nich i teraz.

  Lidia Lemańska, kierownik OPS w Świeciu: - Czytelnicy "Pomorskiej" co roku nas nie zawodzą. Liczymy na nich i teraz. ©Fot. Andrzej Bartniak

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Aby podopiecznym świeckiego Ośrodka Opieki Społecznej nie zabrakło potraw na stole, organizowana jest zbiórka żywności.


  - Od 1 do 3 grudnia wolontariusze będą czekać na dary w największych sklepach w Świeciu i Grucznie - mówi Lidia Lemańska, kierownik OPS.


  Co powinno trafić do koszy?


  - Przede wszystkim produkty z długą datą ważności: mąka, cukier czy olej - wskazuje pani Lemańska. - Przydadzą się one do przyrządzenia świątecznych potraw. Byłoby dobrze, gdyby wśród darów znalazły się też słodycze dla dzieci.


  Jak mówi pani kierownik, potrzebujących w gminie Świecie jest wielu.


  - Nasi podopieczni zmieniają się - podkreśla. - Jedni usamodzielniają się, a w ich miejsce przychodzą następni. Ich liczba utrzymuje się od kilku lat na tym samym poziomie.


  W ubiegłym roku ośrodek opiekował się 1950 rodzinami. W tym podobnie.


  Spotkanie organizacyjne


  Od 2000 roku OPS w Świeciu wespół z Grudziądzkim Bankiem Żywności organizują, dwa razy w roku - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem - świąteczne zbiórki żywności. Tak też będzie i tym razem. W poniedziałek o godzinie 15 w Spółdzielczym Ośrodku Kultury "Stokrotka" w Świeciu odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy. Na swoich stanowiskach będą czekać od 1 do 3 grudnia.


  Zbiórki w poprzednich latach


  I połowa 2006 roku - 1879 kilogramów,


  2005 rok - 3783 kg,


  2004 rok - 3814 kg,


  2003 rok - 5347 kg,


  2002 rok - 3797 kg,


  2001 rok - 2036 kg,


  Jedna paczka średnio ważyła 6,3 kg,


  Co roku dary zbiera około stu wolontariuszy, głównie uczniów,


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »