Noclegownia przy kasie

  Noclegownia przy kasie

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wygląda na to, że wandale upodobali sobie dworzec w Pruszczu. Kilka szyb zastąpiły tam już blachy. Teraz czymś niezniszczalnym trzeba wypełnić także drzwi wejściowe.
  Od tygodnia drzwi dworca PKP w Pruszczu są otwarte przez całą dobę

  Od tygodnia drzwi dworca PKP w Pruszczu są otwarte przez całą dobę ©Fot. Agnieszka Romanowicz

  - Degradacja naszego dworca postępuje od lat. Ale to, co teraz się na nim dzieje, przekracza ludzką wyobraźnię - twierdzi mieszkaniec Pruszcza.


  Blacha w oknach


  Pierwsze były dworcowe szyby. - Wandale wybili jedną po drugiej, prawie połowę, a jest ich kilkadziesiąt - opowiada Czytelnik. - Administrator wypełnił puste ramy blachą. Niektórym się to nie spodobało, bo na dworcu zrobiło się ciemno, ale ludzie zrozumieli, że blachy tak szybko nie da się zniszczyć.


  Otwarty hol


  W ubiegłym tygodniu chuligani zniszczyli drzwi wejściowe. - Przez kilka dni sterczały z nich szkła. Wreszcie kolej się zlitowała: ktoś od nich przyjechał i usunął niebezpieczne resztki szyby - relacjonuje Czytelnik.

  - Problem w tym, że tak to zostawili. Od tego momentu hol dworca jest otwarty. Nocą służy jako noclegownia dla bezdomnych i klub okolicznych pijaczków. Tym, co po sobie zostawiają, każdego rana muszą się znie-smaczać pasażerowie.


  Trzeba ocalić wnętrze


  Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PKP.


  - Porozmawiam o tym z dyrektorem - zapewniła Jadwiga Adru-szkiewicz, rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Bydgo- szczy; poprosiła nas o przesłanie zdjęć dworca i obiecała - w imieniu szefa - jak najszybsze załatwienie sprawy. - Nie możemy dopuścić do zniszczeń wewnątrz dworca - zauważyła.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »