PKS się zastanawia

  PKS się zastanawia

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Likwidacja rannego połączenia autobusowego z Lipinek do Świecia praktycznie odcięła wieś od świata. Sprawę próbuje rozwiązać wójt Warlubia i władze PKS. Wynik negocjacji poznamy w poniedziałek.

  Kilka tygodni temu pisaliśmy o likwidacji porannego połączenia z Lipinek do Świecia. Mieszkańcy wsi nie mogą się z tym pogodzić. Wczoraj odwiedził nas w redakcji uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, który mieszka w Lipinkach. - Wyjeżdżam z domu o 6 rano, choć lekcję rozpoczynam o 11. Cztery godziny muszę czekać w Świeciu - skarży się. - Nie mogę się przenieść do Świecia, ponieważ praktyki mam u siebie we wsi.


  Nie ma busów


  Chłopak dodaje, że o likwidacji rannego połączenia wiedział już na początku tego roku.

  Nikt się tym jednak nie przejmował. Gdy zniknęło z rozkładu jazdy autobusów, posypały się monity, między innymi sołtysa Lipinek, dyrektorów szkół oraz wójta gminy Warlubie. Może było za późno? - Rozmawiałem z kierownikiem PKS w Świeciu. Teraz sprawa jest rozważana na wyższym szczeblu w Bydgoszczy - mówi Andrzej Łażewski. - Pytałem naszego prywatnego przewoźnika o uruchomienie połączenia ze wsią. Nie ma jednak tylu busów.


  Gmina pomoże


  Jeśli okaże się, że PKS nie znajdzie rozwiązania, gmina obiecuje wziąć sprawy w swoje ręce. - Możemy zorganizować na własny koszt połączenie z Lipinek do Warlubia - zdradza wójt. - Ale zeby zachęcić PKS, chcemy dopłacać do biletów z Warlubia do Świecia.


  Skontaktowaliśmy się z dyrekcją PKS w Bydgoszczy. Dowiedzieliśmy się, że decyzja w sprawie zapadnie w poniedziałek. Wtedy do niej wrócimy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »