Droga miała być trochę tańsza

  Droga miała być trochę tańsza

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Droga z Poledna do Gawrońca to prawdziwa udręka kierowców. Niewygody podróżowania mają się skończyć w sierpniu przyszłego roku.

  Wprawdzie prace ruszą jeszcze w tym roku, ale ograniczą się one do wycięcia części drzew rosnących wzdłuż jezdni i zrobienia przepustów. Zasadniczy remont przewidziano na wiosnę. Ułożenie nowej, szerszej nawierzchni na odcinku sześciu kilometrów ma kosztować 4,16 ml zł. To sporo. Ogłaszając przetarg liczono, że kwota będzie nieco niższa. Rzecz w tym, że ofertę złożyła tylko jedna firma.


  Brakuje wykonawców


  - Jeszcze dwa, trzy lata temu byłoby pięciu oferentów - mówi Marek Soska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - Dziś wygląda to inaczej. Remontuje się coraz więcej dróg, a firm, które się tym zajmują, jakoś nie przybywa. Dlatego stawki poszły w górę i raczej już nie spadną bo zarówno paliwo, jak i materiały znacznie podrożały.


  Wspólne dzieło


  Kosztami przebudowy podzielą się: Unia Europejska (2,1 mln zł), powiat świecki (1,2 mln zł), gminy Bukowiec, Świecie oraz firma Polpak.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »