Pacjentom ma być jeszcze lepiej

  Pacjentom ma być jeszcze lepiej

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szkoła rodzenia to jeden ze sposobów na poprawę wizerunku placówki

  Szkoła rodzenia to jeden ze sposobów na poprawę wizerunku placówki ©Fot. Andrzej Bartniak

  W rankingu placówek niepublicznych, opublikowanych przez "Rzeczpospolitą", świecki szpital znalazł się na 16 miejscu w kraju. To o 12 miejsc lepiej niż w ubiegłym roku. Władze szpitala zapowiadają, że już niedługo będą w czołówce.
  Szkoła rodzenia to jeden ze sposobów na poprawę wizerunku placówki

  Szkoła rodzenia to jeden ze sposobów na poprawę wizerunku placówki ©Fot. Andrzej Bartniak

  placówka to nie serialowy szpital w Leśnej Górze. Jednak dużo mu nie brakuje. W rankingu szpitali niepublicznych, który co roku prezentuje "Rzeczpospolita", pnie się do góry. W porównaniu z ubiegłym rokiem skoczył o 12 miejsc w górę i


  nie zamierza spocząć na laurach


  - O rosnącym zaufaniu do naszej placówki świadczy fakt, że przyjeżdżają do nas pacjenci między innymi z Grudziądza, Chełmna, Torunia czy powiatu tucholskiego - wylicza Jarosław Gierszewski, dyrektor do spraw administracyjno - finansowych "Nowego Szpitala" w Świeciu.


  Niebawem w szpitalu ma powstać centralna rejestracja. - Pacjenci nie będą biegać po holach - wskazuje dyrektor Gierszewski.


  Więcej sprzętu...


  Na oddziały trafi też nowy sprzęt. - Kupimy artroskop, czyli urządzenie do operacji ortopedycznych oraz histeroskop do wykonywania zabiegów na oddziale ginekologicznym - zdradza Jarosław Gierszewski. - Oba skrócą czas leczenia i pobytu w szpitalu.


  W najbliższych latach Nowy Szpital planuje wydać kilka milionów złotych na nowy sprzęt.


  ... i remontów


  - Drugie tyle mają pochłonąć różnego rodzaju remonty budynków oraz dróg i parkingów przy placówce - dodaje dyrektor.


  W rankingu "Rzeczpospolitej" znalazło się 30 najlepszych niepublicznych szpitali z całego kraju. Świecką placówkę, z naszego województwa, wyprzedza tylko Szpital Specjalistyczny w Toruniu i Szpital Powiatowy w Golubiu Dobrzyniu.


  [email protected]


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »