Koniec składania wniosków

  Koniec składania wniosków

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trudno jeszcze powiedzieć czego dotyczą wnioski do przyszłorocznego budżetu gminy Świecie. Wiadomo za to, że jest ich dużo i że minął czas składania kolejnych.

  Każdy z nas może wnioskować o inwestycję, którą - naszym zdaniem - powinna sfinansować gmina. Jeśli wskazane zadanie poprą radni, będzie ono ujęte w przyszłorocznym budżecie. A to podstawa jego realizacji.


  Teraz trwa segregacja


  Czas "podpowiadania" miastu, co i gdzie warto zrobić, minął 31 września. - Czeka mnie teraz przejrzenie wniosków, posegregowanie ich - bo zadania mogą się dublować, potem skatalogowanie, nadanie numerów... - wylicza Marzenna Rzy-mek, skarbnik gminy Świecie. - Zajmę się w tym niebawem, bo projekt budżetu musi być gotowy na 15 listopada.


  Pomysły duże i małe


  "Na oko" pani skarbnik szacuje, że wniosków jest ok. 80. - Co rok dostajemy ich około stu - dodaje Rzymek. - Ich autorami są zarówno mieszkańcy gminy, jak i samorządowcy, kluby radnych, rady sołeckie. Pomysły mają różne: od małych zadań do wielkich inwestycji.


  Wiemy, np., że mieszkańcy Polskiego Konopatu wnioskowali o budowę boiska do koszykówki, a mieszańcy ulic Wyczółkowskiego i Kossaka w Świeciu o nawierzchnie i przydrożne latarnie.


  Do sprawy wrócimy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »