Jedna rata mniej

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  </b>Rolnicy z gminy Świecie, którzy złożą w najbliższym czasie wnioski, mają szanse na umorzenie trzeciej raty podatku rolnego. W przypadku czwartej raczej nie mogą już liczyć na dobre serce burmistrza.
       Radny Bogdan Tarach wnioskował o umorzenie wszystkim rolnikom z gminy Świecie trzeciej i czwartej raty podatku rolnego. Jak przekonuje, taki gest z pewnością miałaby duże znacznie na budżet domowy większości gospodarzy, którzy ucierpieli z powodu suszy. Ale taka decyzja odbiłaby się także znacząco na finansach gminy. - Dlatego nie ma mowy o tym, żeby wszystkim umorzyć obie raty podatku - mówi Tadeusz Pogoda, burmistrz Świecia. - Zresztą w takim przypadku wola burmistrza to za mało, potrzebna jest odpowiednia uchwała Rady Miejskiej.
       Rada z pewnością na to nie przystanie. Bo jak dowodzi burmistrz, takiej wyrwy w budżecie nikt nie brał pod uwagę. Jedyne co wchodzi w rachubę, to umorzenie trzeciej raty. Mogą na to liczyć wszyscy, którzy dotrą do urzędu z odpowiednią prośbą.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »