Czy ona też zginęła we Włoszech?

  Czy ona też zginęła we Włoszech?

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Świecka policja prowadzi śledztwo w sprawie mieszkanki Łaszewa, która pojechała do pracy we Włoszech. Funkcjonariusze skontaktowali się z nią telefonicznie. Kobieta zapewniła, że wszystko jest w porządku. Nie wiadomo jednak czy nie mówiła tego pod przymusem.

  Kobieta kilka miesięcy temu zgłosiła się do mężczyzny z południa Polski, zajmującego się pośrednictwem pracy we Włoszech. Znalazł i dla niej zajęcie. Mieszkanka Łaszewa spakowała się i wyjechała. Od tamtej pory nie kontaktowała się ze swoim mężem.


  - To właśnie on zgłosił nam jej zaginięcie - informuje Tadeusz Zieliński z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.


  List do sióstr


  Funkcjonariusze, w trakcie postępowania ustalili, że kobieta kontaktowała się ze swoimi siostrami.

  - Napisała list - mówi pan Zieliński. - Po danych z koperty dotarliśmy do niej. Rozmawialiśmy z nią telefonicznie. Powiedziała, że wszystko jest w porządku, że znalazła wreszcie swoje miejsce.


  Nie wiadomo czy to prawda


  Ale musi to potwierdzić dalsze postępowanie. - Zakończymy je dopiero wtedy, gdy spotkamy się z nią osobiście - dodaje Zieliński. - Ale my do niej nie pojedziemy. Ona musi tu wrócić.


  Tymczasem w świeckim urzędzie pracy można ciągle znaleźć oferty z Włoch. Jak nas poinformowano, są one pewne i sprawdzone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.


  Cenne wskazówki


  Osoby, które zamierzają wyjechać do pracy za granicę, powinny przeczytać cenne wskazówki o bezpieczeństwie podczas załatwiania formalności już w Polsce i zasad postępowania za granicą. Można je znaleźć na stronach Wojewódzkiego Urzędu Pracy - www.wup.to-run.pl lub Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - www.mps. gov.pl. Można także skontaktować się z pracownikami świeckiego pośredniaka, którzy udzielą wszelkich potrzebnych informacji.


  O zaginięciu grudziądzanki, pracującej we Włoszech, przeczytacie Państwo dziś na str. 8.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »