Wyręczyła go policja

  Wyręczyła go policja

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wyręczyła, bo sama dotarła do poszkodowanego, a potem namierzyła sprawcę, który dwukrotnie okradł mieszkańca Pruszcza. A on - co ciekawe - nie zgłosił żadnego z tych przestępstw.

  W drugiej połowie sierpnia, podczas pracy, policjanci z Pruszcza dowiedzieli się, że został okradziony jeden z mieszkańców tej wsi. I to dwukrotnie. - Najpierw złodziej włamał się do samochodu poszkodowanego i ukradł mu pieniądze - informuje Marek Rydzewski, rzecznik prasowy świeckiej policji. - Tydzień później, znów z samochodu, ukradł mu CB-radio. Od razu sprzedał je innej osobie.


  Potwierdził kradzież


  Policjanci dotarli do pokrzywdzonego. Potwierdził, że dwukrotnie został okradziony. I dobrze, bo właśnie policja namierzyła zarówno złodzieja, jak i mężczyznę, który się u niego zaopatrzył. - Przedwczoraj postawiliśmy mu zarzuty - dodaje Rydzewski.


  Warto przypomnieć, że paserstwo, czyli świadome kupowanie przedmiotów pochodzących z kradzieży też jest przestępstwem, za które można trafić za kratki.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »