Wyrzucił szczenięta z samochodu

  Wyrzucił szczenięta z samochodu

  Agnieszka Romanowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Pierwszy raz policja ścigała człowieka, który wyrzucił z samochodu psy </i> - mówi Irena Janowska, szefowa bydgoskich Animalsów. Złapali go. W Ernestowie.
       - Porzucenie psa, jego okaleczenie, każda wyrządzona mu krzywda podlegają karze, bo w myśl ustawy o ochronie zwierząt jest to przestępstwo - podkreśla Izabella Szolginia, szefowa schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy, gdzie trafiają również bezdomne psiaki i koty ze Świecia.
       Ktoś go widział
       
  Te wyrzucone z samochodu strażnicy miejscy zawieźli punktu zatrzymania zwierząt w Sulnówku.
  O ich porzuceniu poinformowali policję świadkowie. - To było w sobotę w Ernestowie - uściśla Marek Rydzewski, rzecznik prasowy świeckiej policji. - Ktoś widział jak mężczyzna zatrzymał się przy drodze, wyrzucił z samochodu dwa szczenięta, mieszańce i odjechał.
       
  To dobrze, że sprawą zajęła się policja
       
  Policjanci ustalili tożsamość sprawcy. - Okazał się nim być mieszkaniec gminy Jeżewo - dodaje Rydzewski.
       Po jego zatrzymaniu funkcjonariusze skontaktowali się z Ireną Janowską, szefową bydgoskich Animalsów. - Jestem tym mile zaskoczona - mówi. - Pierwszy raz spotkałam się z sytuacją, kiedy policjanci ścigają człowieka za porzucenie psa. Zazwyczaj temat ten traktowany jest przez policję marginalnie.
       
  Jaka kara porzucenie psa?
       
  Sprawa jest prowadzona przez komendę w Świeciu. - Trudno przewidzieć jej koniec. Postępowanie trwa - ucina Rydzewski.
       Miejmy nadzieję, że finał będzie w sądzie. Nie po to tworzone są ustawy, żeby ludzie bezkarnie je łamali. I to na oczach innych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »