Nie stać nas na asfalt

  Nie stać nas na asfalt

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Kiedy wreszcie doczekamy się remontu drogi w Szewnie? - pytają od miesięcy mieszkańcy wsi. - Na wielkie remonty nas nie stać. W grę wchodzi tylko łatanie dziur - odpowiada wójt Świekatowa.
  Mowa o trzystumetrowym odcinku prowadzącym m.in. do osiedla po dawnym PGR.

  - Dziura na dziurze, z roku na rok jest coraz gorzej, tymczasem gmina, pomimo obietnic, nie robi nic, aby to zmienić - żali się Zbigniew Chaciński. - Niedawno w okolicy naprawiano jedną z dróg powiatowych i dziwię się, że przy okazji nie załatwiono tej sprawy. Widać władze gminy nie potrafiły się dogadać z Powiatowym Zarządem Dróg.

  Co powiedzieliby inni?

  Marek Topoliński, wójt Świektowa jest nieco zaskoczony niecierpliwością i zarzutami radnego. - Pan Chaciński, jako radny, wie najlepiej, że na utrzymanie dróg możemy przeznaczyć w ciągu roku około 50 tys. zł - tłumaczy wójt. - Tymczasem nowy dywanik asfaltowy do Szewna to wydatek rzędu 200 tys. zł.

  Gdybyśmy zdecydowali się wydać taką kwotę na drogę, która z pewnością nie jest jedną z najważniejszych w gminie, nie wiem czy spotkałoby się to z powszechną aprobatą mieszkańców. Co nie znaczy, że nie zrobimy nic. Sprawą zajmiemy się na początku września.

  To wina ciągników

  Właśnie ruszyła naprawa drogi w Janiej Górze. Gdy firma tam zakończy prace, część sprzętu zostanie przerzucona do Szew-na. Stanie się to na początku września. Ale, jak podejrzewa wójt, problem wróci. I to bardzo szybko.
  - Dziury są zasługą ciężkiego sprzętu, który codziennie dojeżdża do zakładu rolnego w Szewnie - tłumaczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »