Zagrywki z Polski

  Sławomir Wojciechowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Każdy turniej kończy się wspólnym zdjęciem zawodników, sędziów i organizatorów. To jest z zeszłego roku.

  Każdy turniej kończy się wspólnym zdjęciem zawodników, sędziów i organizatorów. To jest z zeszłego roku. ©Fot. Andrzej Bartniak

  Dziś w Decznie rozpoczyna się VI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Świecia i Nagrodę Firmy "Lumifil".
  Każdy turniej kończy się wspólnym zdjęciem zawodników, sędziów i organizatorów. To jest z zeszłego roku.

  Każdy turniej kończy się wspólnym zdjęciem zawodników, sędziów i organizatorów. To jest z zeszłego roku. ©Fot. Andrzej Bartniak

  Od pięciu lat Michał Wejner i firma "Lumifil" zapraszają miłośników siatkówki plażowej do Deczna k. Świecia, na ogólnopolski turniej. Skąd pomysł na organizację tego typu imprezy? - Kiedyś obiecałem sobie, że jak będzie mnie na to stać, zorganizuję turniej plażówki, na którym będę mógł zebrać wszystkich uprawiających tę dyscyplinę amatorsko - mówi Michał Wejner. - Do 2001 roku zawodnicy ze Świecia grali w Świeciu, z Włocławka we Włocławku, a z Bydgoszczy w Bydgoszczy. A ja chciałem, żeby wszyscy mieli możliwość rywalizacji w jednym miejscu.


  Spontaniczność ludzi


  Pierwszy turniej odbył się pięć lat temu.

  - Do dziś pamiętam spontaniczne działanie wielu ludzi. Przez trzy dni i noce przygotowaliśmy boiska, banery pod reklamy. Nikt nie narzekał na zmęczenie. I udało nam się zrobić turniej, jakiego u nas jeszcze nie było. Super atmosfera. Zacięte spotkania i znakomita reakcja publiczności - wspomina Michał Wejner.


  Turniej "Lumifilu" na stałe wszedł do kalendarza imprez amatorskich w Polsce. Trudno zliczyć mecze i zawodników, uczestniczących w rywalizacji. Zjeżdżali do Deczna z całej Polski. Poziom rywalizacji wciąż wzrastał. - Integracja amatorskiego światka "plażówki" udała się. W naszych zawodach brali udział nawet czołowi siatkarze. Teraz, gdy wyjeżdżamy gdzieś na turnieje, często spotykamy znajomych zawodników. Bardzo podbudowujące jest to, gdy słyszy się pochlebstwa na temat naszego - przyznaje organizator turnieju.


  Dotychczasowi zwycięzcy


  2001 r. - Jerzy Wolny/Jan Serwiński (Bydgoszcz).


  2002 r. - Wojciech Święcicki/Michał Nagórski (Bydgoszcz).


  2003 r. - Michał Nagórski/Paweł Kroll (Bydgoszcz).


  2004 r. - Ireneusz Frankiewicz/Wojciech Święcicki (Bydgoszcz).


  2005 r. - Tomasz Wieczorek/Sebastian Wójcik (Bydgoszcz).


  Bogata pula nagród


  Oprócz doskonałej atmosfery, zawodników do Deczna przyciągają nagrody. Zwycięska para zawsze otrzymuje czek na 1000 zł, telewizory, zestawy kina domowego. Ważne jest to, że organizatorzy nagrody przygotowują dla całej finałowej dwunastki. Oprócz tego, są nagrody dodatkowe dla zawodników oraz publiczności.


  Jest trudniej, ale daje radę


  Organizacja turnieju na takim poziomie nie jest łatwa. Przygotowania trwają kilka miesięcy, w czasie których przejeżdża się samochodem dziesiątki kilometrów i prowadzi dziesiątki rozmów. Do tego często płata figle pogoda. Jednak Michała Wejnera nie przerażają trudności. - Na początku było to coś nowego. Firmy spontanicznie chciały w tym uczestniczyć jako sponsorzy. Teraz często trafiam na zamknięte drzwi - twierdzi Michał Wejner. - Problemy z urzędami, sponsorami na pewno studzą trochę działanie. Ale dzięki gronu ludzi, które od początku jest ze mną i pomaga w przygotowaniu, załatwianiu i sponsorowaniu, chce się dalej to robić. Chciałbym im za to serdecznie podziękować, a szczególnie Panu Henrykowi Piotrowskiemu z Wytwórni Styropianu, który od początku wspiera finansowo nasz turniej. Także duże wsparcie mam od rodziny. Jest ona ze mną, bo wie, że robię to, co lubię. Dzieci już zapowiadają, że jak podrosną też przystąpią do rywalizacji.ęc nie mam wyjścia, będę organizować turniej, dopóki to nie nastąpi. Motywacją dla mnie jest też każdy zadowolony zawodnik.


  Świecianie do gry


  Dziś rozpoczyna się szósty turniej "Lumifilu". Do tej pory zgłosiło się wiele drużyn - m.in. z Poznania, Piły, Olsztyna, Gdańska i Bydgoszczy. Organizatorów martwi trochę mała liczba zgłoszeń miejscowych par. By ich zachęcić do gry, przygotowano - po raz pierwszy w historii - nagrodę pieniężną dla najlepszej pary ze Świecia. Mamy nadzieję, że nasi siatkarze w tym roku sprawią niespodziankę i pokrzyżują plany bardziej doświadczonym przeciwnikom. Duże nadzieje wiąże się przede wszystkim z parą Patryk Ośmiela/Dawid Konarski, która niedawno zdobyła Grand Prix Świecia. Przypominamy, że wpisowe od drużyny wynosi 50 zł. Zapisy prowadzone będą jeszcze dziś w godz. 14 - 15.


  Piknik z "Pomorską"


  Jak co roku, w ostatnim dniu zawodów będzie piknik rodzinny z "Gazetą Pomorską". W jego programie znajdzie się mnóstwo gier i zabaw dla dzieci oraz konkursów z nagrodami. Na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie nagrody głównej dla publiczności. Wezmą w nim udział wszyscy, którzy wypełnią kupon zamieszczony w jutrzejszym wydaniu "Pomorskiej".


  Program turnieju


  Dziś


  14 - 15 - przyjmowanie zgłoszeń.


  15.30 - odprawa techniczna, losowanie gier.


  16 - 20 - gry eliminacyjne


  Jutro


  9 - 20 - dalsze gry eliminacyjne.


  Niedziela


  9.30 - uroczyste otwarcie turnieju finałowego przez burmistrza Świecia.


  9.40 - rozpoczęcie gier finałowych. Piknik rodzinny z "Pomorską".


  16 - wręczenie nagród i zakończenie turnieju.


  16.30 - losowanie nagrody głównej dla publiczności


  Organizatorami turnieju są: Firma "Lumifil" w Świeciu, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, Ośrodek Wypoczynkowy Edwarda i Wacława Hajne w Decznie, Urząd Miejski w Świeciu. Patronat nad imprezą sprawują: Gazeta Pomorska, Radio Gra, Telewizja Kablowa Świecie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »