Bank Czasu ma klientów

  Bank Czasu ma klientów

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pamiętacie Państwo Bank Czasu, który od niedawna działa w Świeciu? Choć zaczynał niemrawo, rośnie zainteresowanie nim. Niebawem odbędzie się pierwsze spotkanie jego uczestników.

  Przypomnijmy. Bank Czasu to instytucja pośrednicząca w wymianie czasu i umiejętności. Gdy np. fryzjer (klient banku) ostrzyże za darmo np. nauczyciela angielskiego (też klienta banku), ten tyle samo czasu, również bezpłatnie, poświęci mu na naukę języka. Oczywiście pod warunkiem, że fryzjer tego chce.


  Podobne Banki Czasu funkcjonują już na Świecie. W Polsce jest ich sześć. Nasz... - idzie w dobrym kierunku - zdradza Tadeusz Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocowo-Rozwojowego "Bory Tucholskie", które otworzyło w Świeciu Bank Czasu. To cieszy, bo początki były kruche. Jak przypuszcza Sinica i nasi Czytelnicy, z powodu wakacji.


  Ale niebawem, bo 6 września o godz. 18 odbędzie się pierwsze spotkanie jego klientów. Nadal można do nich przystąpić. Ich siedziba mieści się przy ul. Sądowej 20, w budynku dawnego Liceum Katolickiego.


  Do sprawy wrócimy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »