Gwiazdy wrześniowych nocy

  Gwiazdy wrześniowych nocy

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Leszcze" na otarcie łez po wakacjach oraz zjawiskowa Elżbieta Adamiak, królowa krainy łagodności. To największe gwiazdy, które zawitają do Świecia w pierwszych dniach września.
  Elżbieta Adamiak

  Elżbieta Adamiak ©Fot. Fotorzepa

  Jako pierwszy przyjedzie zespół "Leszcze". Będzie on gwiazdą imprezy pod hasłem "Pożegnanie lata". Odbędzie się ona 1 września o godzinie 19 w świeckim amfiteatrze.


  Przed występem grupy, będzie można posłuchać muzyki z poprzednich lat. Wykona ją zespół "Meteor". W przerwach czas umilać będzie dj Radia Gra.


  Bilet na tą imprezę kosztuje 15 zł. Można też kupić pakiet rodzinny (dwie osoby dorosłe plus dziecko do 7 lat) za 25 zł.


  Noc spuchnięta poezją


  Natomiast 9 września na świeckim Zamku, jak co roku, zagrają i zaśpiewają wykonawcy z nurtu poezji śpiewanej na XXIII "Nocnym Śpiewaniu".


  Na scenie w podziemiach warowni wystąpią: "Małżeństwo z rozsądku", "Sklep z Ptasimi Piórami" i "Zgraja z całego kraja". Gwiazdą tegorocznego "Nocnego Śpiewania" będzie Elżbieta Adamiak.


  Ta niekwestionowana królowa poezji śpiewanej objawiła się światu w 1974 roku.

  Rok później wystartowała w pierwszym konkursie piosenki. I to był strzał w dziesiątkę. Na festiwalu "Fama" zdobyła pierwszą nagrodę za debiut piosenkarski i kompozytorski. Śpiewała wtedy własne piosenki do wierszy Jerzego Harasimowicza czy Józefa Barana. Jej płyty sprzedają się jak ciepłe bułki.


  Elżbieta Adamiak jest najbardziej znana z piosenek: "Jesienna zaduma", "Czas twojego życia", "Kołysanka dla Maćka z Gdańska", Blues niepotrzebnych powrotów".


  Anielski głos


  W polskiej Krainie łagodności Elżbieta Adamiak śpiewa najłagodniej. Jeden z krytyków pisał o niej: "Głosu tak ciepłego i kojącego nie ma w Polsce nikt inny poza nią. Ten głos jest jak dobra, mocna, aromatyczna herbata w dużym kubku koloru na przykład złotomiodowego."


  Polecamy!


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »