Osie najlepiej się rozmnaża

  Osie najlepiej się rozmnaża

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Najmniejszy przyrost naturalny zaobserwowano w tym półroczu w Pruszczu. Przoduje pod tym kątem Osie, po Drzycimiu i Lnianie, gdzie przybyło po tyle samo - dokładnie dziesięciu mieszkańców.

  Widać, że statystyki bywają ciekawe. Chcą Państwo znać szczegółowe dane liczbowe ze swoich gmin. - Jak ma się Pruszcz? - pyta jego mieszkaniec, pan Czesław.


  Trzeba powiedzieć, że właśnie w Pruszczu (ogółem 9252 mieszkańców) jest szczególnie krucho z urodzinami, w porównaniu do innych gmin powiatu świeckiego. W pierwszym półroczu zmarło tam 25 osób, a urodziło się zaledwie 14. Ujemny przyrost naturalny wykazało też Świekatowo (ogółem 3469 mieszkańców), gdzie odeszło 13 ludzi, urodziło się siedmiu.


  Na równi utrzymuje się Warlu-bie (6470 mieszkańców). Pozostałym gminom przybywa obywateli. Szczególnie Osiu (5314 mieszkańców). Zmarło tam siedem osób, urodziło się 20.


  Lniano (ogółem 4068 mieszkańców) i Drzycim (5024) zyskały po dziesięć ludzi, Bukowiec (5115) sześciu, a Dragacz (6896) i Jeżewo (7749) po czterech.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 41 »