Woda tak droga, jak prąd?

  Woda tak droga, jak prąd?

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Za miesięczne zużycie wody w Nowem zapłaciłem aż 130 złotych. Tyle samo płacę za prąd, ale za dwa miesiące. To skandal! </i>- denerwuje się mieszkaniec Osiedla Nadwiślańskiego w Nowem.
       - Coś musiało się temu panu pomylić - tak Stanisław Butyński, burmistrz Nowego komentuje interwencję mieszkańca Osiedla Nadwiślańskiego w Nowem. Zdenerwowała go cena wody w tym mieście. - Chyba najwyższa w kraju - twierdzi Czytelnik. - Żona zostawiła mnie z opłatami, bo wyjechała. Nie sądziłem, że są aż tak wysokie. Za miesięczne zużycie - 10 metrów sześć. wody - zapłaciłem 130 złotych. Tyle samo wydaję za prąd, ale za dwa miesiące. To przesada!
       - Gdyby ten pan miał rację, za metr sześcienny musielibyśmy tu płacić 13 złotych
  - zauważa burmistrz. - Tymczasem ustaliliśmy stawkę na poziomie 2,05 złotego za metr sześcienny. Może jest nieco wyższa niż w innych miastach, bo koszt dostarczenia wody mamy wyższy, z racji ujęcia. Nasza studnia nie jest głęboka, ale leży niedaleko Wisły, za dwunastometrową skarpą. Musimy przepompować wodę na tę wysokość. A to kosztuje.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 29 »