Becikowe to za mało

  Becikowe to za mało

  Stała Czytelniczka z Nowego

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Poniższy list napisała mieszkanka Nowego. Dotyczy on artykułu pt. "Becikowe kusi, ale matki nie rodzą".
       Jestem emerytką i mam zapewnioną starość przez wypracowane lata i swój podeszły wiek.
       Jestem bardzo zaskoczona artykułem "Becikowe kusi, ale matki nie rodzą". To, że matka dostanie tysiąc złotych becikowego, to nie wszystko. Pani Jolanta Eichler, specjalista do spraw polityki socjalnej w Urzędzie Miejskim w Świeciu twierdzi, że ten tysiąc becikowego nie ma wpływu na liczbę urodzin.
  To oczywiste, bo matka, która urodzi, wolałaby zamiast tego zapewnienie, że nie straci pracy. Przecież teraz urodzenie dziecka wiąże się automatycznie z utratą pracy. To zaobserwowałam w naszym małym miasteczku - Nowe nad Wisłą, gdzie w niedługim czasie z banku musiały odejść dwie panie. Bo urodziły dzieci.
       Po co piszecie o programie, który ma chronić rodzinę? To pracodawców trzeba zmienić, bo oni nie chronią rodziny. Co jest bardzo dziwne, często są nimi kobiety, które też miały małe dzieci. Żadna kampania medialna nie zmieni mentalności "bogów" (prezesów, dyrektorów, kierowników) zakładów.

       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »