Prostytucja z przymusu

  Prostytucja z przymusu

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodym mieszkankom powiatu świeckiego, wyjeżdżającym do pracy za granicę, grozi przymusowa prostytucja. Jeśli jej doświadczą, jest dla nich "Nadzieja".

  Zjawisko przymusowej prostytucji i handlu ludźmi dotyczy zwłaszcza młodych kobiet, szczególnie z ubogich rodzin. Zazwyczaj pochodzą one z terenów popegeerowskich. - Których u nas jest dość dużo - zauważa sierżant Marek Rydzewski, rzecznik prasowy świeckiej policji.


  Lokalne punkty wsparcia


  Dlatego policja, za pośrednictwem "Pomorskiej", informuje o projekcie "Nadzieja", mającym przeciwdziałać przymusowej prostytucji i handlowi ludźmi.

  - Często ofiary nie wiedzą, gdzie udać się po pomoc - zauważa rzecznik. - "Nadzieja" to zmienia, bo ma lokalne punkty wsparcia, punkty informacyjne i bazy mieszkaniowe, nazywane bezpiecznymi przystaniami. Są też telefony zaufania.


  Można zadzwonić


  Ogólnopolski: 0 - 604 222 222 jest czynny przez całą dobę. Od maja do lipca obowiązuje też numer w Niemczech (08 000 111 777), gdzie najczęściej trafiają uprowadzone kobiety.


  Projekt jest efektem międzynarodowej konferencji na temat handlu ludźmi. Przy poparciu polityków, policji i organizacji samorządowych, zorganizował go Caritas.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 28 »