Laska z Violi najlepsza dla Andrzeja Leppera

  Laska z Violi najlepsza dla Andrzeja Leppera

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Andrzej Lepper ze smakiem zajadał się wyrobami z Lniana

  Andrzej Lepper ze smakiem zajadał się wyrobami z Lniana ©Fot. Nadesłane

  Powiat świecki jest zagłębiem kiełbasianym. Spośród wielu zakładów wyróżnia się Zakład Mięsny "Viola" z Lniana. Otrzymał on z - rąk ministra rolnictwa - znak "Polskiej Zdrowej Żywności".
  Andrzej Lepper ze smakiem zajadał się wyrobami z Lniana

  Andrzej Lepper ze smakiem zajadał się wyrobami z Lniana ©Fot. Nadesłane

  Do czołówki zakładów z naszego powiatu, znanych w całym kraju, można zaliczyć między innymi: firmę Mirosława Gzelli z Osia, zakład "Nove" z Nowego czy "Prosiaczek" z Krąplewic. Popularny jest też Zakład Mięsny "Viola" z Lniana. Potwierdza to kolejna nagroda, którą ostatnio wręczył firmie wicepremier Andrzej Lepper, minister rolnictwa. A jest nią znak "Polskiej Zdrowiej Żywności", który otrzymują wyroby


  spełniające najwyższe kryteria jakości


  - Dostaliśmy go w pierwszej edycji konkursu w 2000 roku - mówi Maciej Bądkowski, dyrektor handlowy Zakładu Mięsnego "Viola". - W tym roku ponownie nam go przyznano .


  Za co Nagroda?


  Za: roladę z boczku, salceson królewski, pasztetową bawarską, kiełbasę staropolską, szynkę z cebulą i galaretą, kiełbasę wiejską pieczoną i schab tucholski


  Kilka dni temu w ogrodach ministerstwa odbył się wielki piknik. Zjechało na niego ponad 45 producentów z kraju. Wśród nich firma z Lniana. Na spotkanie przybyli m.in. ambasadorowie i konsulowie kilkudziesięciu krajów świata. Wyroby oceniało jury złożone z naukowców związanych z branżą.


  Każde stanowisko odwiedził także Andrzej Lepper.


  - Wiedział, że nasza firma pochodzi z okolic Bydgoszczy - mówi dyrektor handlowy. - Ze smakiem zajadał się naszymi wyrobami. Obszedł wszystkie stanowiska i z każdym chwilę porozmawiał.


  Podczas prezentacji i degustacji produktów, obradowało jury złożone ze znawców rynku i tradycji kulinarnych. Jedną z 20 wyróżnionych znakiem firm był Zakład Mięsny "Viola".


  Minister to zmieni


  - W naszej branży to bardzo prestiżowe wyróżnienie i cieszymy się, że po raz kolejny je otrzymaliśmy - podkreśla Maciej Bądkowski. - Jednak zwykli konsumenci nie wiedzą, co to za znak i nie zwracają zbytnio na niego uwagi. Mam nadzieję, że minister Lepper to zmieni.


  [email protected]


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »