Z myślą nie tylko o Polpaku

  Z myślą nie tylko o Polpaku

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa drogi do Poledna. Naprawa 6- kilometrowego odcinka ma kosztować 4,3 mln zł. Większość tej kwoty, to pieniądze z Unii. Swój udział w inwestycji będzie mieć także firma Polpak.

  O dotację na remont tego docinka Starostwo Powiatowe zabiegało od dawna. Droga łącząca krajową "piątkę" z Polpakiem jest w fatalnym stanie. Niezliczona liczba dziur, koleiny, poszarpane pobocze. Gdy dodamy do tego wzmożony ruch TIR-ów, staje się jasne dlaczego tak bardzo, zarówno władzom Buko-wca, jak i powiatu zależało na modernizacji trasy.


  Otwarcie za rok


  Najważniejsze założenia remontowe to ułożenie nowej nawierzchni o szerokości 5,5 metra.

  Prace powinny ruszyć pod koniec września lub na początku października. - Liczmy, że do tego czasu uda się załatwić wszystkie sprawy związane z przetargiem - tłumaczy Dariusz Woźniak, skarbnik powiatu. - Koniec robót przewidujemy w czer-wcu 2007 r.


  Wspólnymi siłami


  Inwestycja pochłonie 4,3 mln zł. Z czego 2,5 mln zł stanowi dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oprócz tego inwestorzy mogą liczyć na wsparcie budżetu państwa - ponad 420 tys.


  Po 200 tys. zł wyłożą: gmina Bukowiec, spółka Polpak Karton. Gmina Świecie zaoferowała 100 tys. zł. Udział powiatu wynosi 80 tys. zł.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »