Bujają się cały rok

  Bujają się cały rok

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Place zabaw w naszym powiecie są pod stałą kontrolą. Ma to związek ze śmiercią dziecka przygniecionego przez zjeżdżalnię na południu kraju.

  Większość z nas słyszała o tragedii na jednym z placów zabaw na południu Polski. Od tamtej pory rozpoczęły się kontrole placów zabaw. W naszym powiecie także.


  - Kazałem sprawdzić wszystkie sprzęty - mówi Zenon Zieliński z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Świeciu. - Wszystkie uszkodzenia zostały naprawione. Dzieci mogą bawić się bezpiecznie. Jak dodał pan Zieliński, większość uszkodzeń, które znaleźli jego pracownicy, była dziełem chuliganów. - Maluchy nie wyrwą słupka z betonową podstawą ważącą tonę, jak to miało miejsce na jednym z placów zabaw - zaznacza.


  W gminie Świecie place kontrolowane są przez cały rok.


  - Na bieżąco kontroluje je także Sanepid - mówi Edyta Kliczykowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Świeciu. - Sprzęty mają też wymagane certyfikaty, więc są bezpieczne. To jednak nie zwalnia rodziców z obowiązku pilnowania swoich pociech. Wiem z doświadczenia, co dzieciom może przyjść do głowy, gdy nie są "na oku".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »