Prawdziwa ballada o złym Januszku

  Prawdziwa ballada o złym Januszku

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W naszym powiecie w ostatnich latach policjanci odnotowali kilka przypadków znęcania się dzieci nad rodzicami i dziadkami. Jak mówią specjaliści, główną przyczyną jest brak autorytetu w domu.

  Dziś wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. Nie zabraknie życzeń i prezentów. Jednak nie wszystkie dzieci na to zasłużyły. Jak mówią policjanci, zdarzają się przypadki kiedy to rodzice albo dziadkowie stają się ofiarami swoich nieletnich potomków.


  Kobiety są częściej ofiarami


  - Na terenie powiatu świeckiego w ostatnich latach odnotowaliśmy kilka takich przypadków - mówi starszy aspirant Mariusz Pytel, kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.


  Wśród nich są i takie, gdzie wnuczek znęcał się nad babcią.

  Najczęściej jednak ofiarami padają matki. Jak policjanci radzą sobie z agresywnymi młodymi ludźmi? - Zakładamy im tzw. niebieską kartę, przeznaczoną dla rodzin dotkniętych przemocą - informuje szef dzielnicowych. -Odwiedza je dzielnicowy, razem z asystentem do spraw nieletnich oraz pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Rozmawiają też ze szkolnym pedagogiem. To wystarczy, aby młody człowiek się uspokoił.


  Nie czują respektu


  Psycholodzy mówią, że powodem takich zdarzeń jest zanik autorytetu w rodzinie.


  - Problem powstaje kiedy matka i ojciec lub babcia i dziadek nie mają jednej wizji wychowania dziecka - podkreśla Roman Jonac, psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Świeciu. - Wtedy narzuca ono im swoją wolę. Kiedy dorasta, dyktuje warunki. A gdy rodzice lub dziadkowie ich nie spełniają, zaczynają się problemy.


  [email protected]

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »