Nocą okradali domki w Świeciu

  Nocą okradali domki w Świeciu

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do minimum siedmiu domów jednorodzinnych na osiedlu Paderewskiego w Świeciu włamali się złodzieje. Działo się to w nocy z poniedziałku na wtorek.

  -wiertarką dziurę w drzwiach balkonowych i podważali zamek - informuje Marek Rydzewski, rzecznik prasowy świeckiej policji.


  Sąsiedzi milczeli


  Ograbili w ten sposób domy przy ulicach: Andersa,ńskiego, Małcużyńskiego i Łukasiewicza w Świeciu.


  - Minimum siedem - uściśla Rydzewski. - Problemem w tej sytuacji, już nie pierwszy raz, okazała się bierność sąsiadów. Wiemy, że ktoś widział podejrzane osoby kręcące się w pobliżu, prawdopodobnie jednego z rabusiów, którego koledzy wystawili na czatach na jednym z pobliskich skrzyżowań.


  Skuteczne psy


  O szczęściu mogą mówić mieszkańcy, którzy mają w domu psy. - Zazwyczaj odstraszały rabusiów - dodaje Rydzewski. - Było też kilka przypadków, kiedy mieszkańcy sami zdołali spłoszyć złodziei.


  Suma strat nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że poginęły przede wszystkim pieniądze, telefony komórkowe, karty banko-matowe, jednemu laptop.


  Szerzej o sprawie, w tym o ostatnich, podobnych kradzieżach w Świeciu i metodach zapobiegania im napiszemy jutro.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »