Romowie chcą pisać po polsku

  Romowie chcą pisać po polsku

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  7,2 tysiąca złotych dostało Stowarzyszenie Niepełno-sprawnych Romów z Głogówka Królewskiego. Jako jedyne w województwie. Dotacja pochodzi z kasy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pieniądze w dużej części wydane będą na zlikwidowanie analfabetyzmu wśród Romów.

  Stowarzyszenie przygotowało projekt i wysłało do ministerstwa w ubiegłym roku. Kilka dni temu do jego członków dotarła informacja, że projekt został przyjęty. Na jego realizację organizacja z Głogówka otrzyma 7,2 tysiąca złotych.


  Stawiamy na edukację


  - Większość tych pieniędzy chcemy przeznaczyć na likwidację analfabetyzmu wśród Romów - informuje Zofia Czernicka ze Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Romów w Głogówku Królewskim. - To bardzo duży problem. Dotyczy on głównie dorosłych. Chcemy zatrudnić pedagoga, który pomoże nam wyedukować ich.


  Więcej posiłków w jadalni


  Reszta pieniędzy też będzie spożytkowana.


  - Prowadzimy w Głogówku stołówkę dla ubogich Romów - wskazuje pani Zofia. - Chcemy drugą część dotacji przeznaczyć na posiłki. Planujemy też zorganizować wycieczkę.


  Stowarzyszenie ubiegało się o pieniądze z ministerstwa także dwa lata temu. Wtedy nie dostało ani złotówki.


  Warto dodać, że organizacja z Głogówka jest jedynym stowarzyszeniem Romów z naszego województwa, które otrzymało dotację.


  Szerzej o sprawie napiszemy niebawem.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »