Dla kogo Vistula?

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pięć firm, które już zdecydowały się na dzierżawę gruntów w świeckiej strefie rozwoju gospodarczego, oferuje pracę w rozmaitych branżach. W sumie zatrudnią 52 osóby.

  - Proszę o konkrety - rozpoczyna rozmowę z "Pomorską" Czytelnik ze Świecia. - Jakie dokładnie firmy postanowiły wprowadzić się na teren Vistuli i ile osób one zatrudnią? Chciałbym też wiedzieć, jak bardzo przekroczony jest minimalny limit, narzucony miastu przez Unię Europejską, odnośnie zatrudnienia w Vistuli.


  Chcemy się rozwijać


  Umowy na dzierżawę gruntów Vistuli podpisały już z miastem:


  Terry - producent wykładzin


  System - wykonuje konstrukcje stalowe dla Mondi


  Bogdan Nieć - stacja paliw


  Leader Tech LTD - firma z kapitałem austriackim z branży technicznej


  Truck - warsztat obsługi wielkich samochodów.


  Deklarują oni, że łącznie przyjmą do pracy minimum 35 osób. - Zatrudnienie u nas będzie rosło proporcjonalnie do zainteresowania naszymi usługami - zapowiada Józef Pruś z firmy Truck, która na terenie Vistuli zamierza wybudować 1000-metrowy warsztat.


  Podobnie mówi Bogdan Jaśtak z Leader Tech LTD: - Na razie zatrudnimy 15 osób. Ale chcemy się rozwijać.przenosimy się na teren Vistuli, bo potrzebne jest nam stałe lokum.


  Przekroczyli już limit


  Warunek narzucony miastu przez Unię mówi o 200 etatach przez najbliższe dwa lata. W ogóle, na każdy hektar gruntu ma ich przypaść sześć. Dziś, na siedem wydzierżawionych już hektarów, jest 35 pracowników.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 30 »