Koniec kuźni

  (jam)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Ktoś z gminy oglądał świetlicę wiejską. Wnioskujemy, że zanosi się na jej remont -</i> cieszą się mieszkańcy Gruczna.

  Mieszkańcy mają rację. Gmina Świecie chce zmodernizować świetlicę w Grucznie. - By nie była już kuźnią, a czymś porządniejszym - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Świeciu. - Poprawimy wystrój wnętrza, ocieplimy budynek, elektryce też przyda się modernizacja. Charakter świetlicy zostanie utrzymany, scena pozostanie i zaplecze również.


  Nic dziwnego, że budynek wymaga kapitalnego remontu. Budowany był kilkadziesiąt lat temu, w czynie społecznym przez mieszkańców Gruczna.


  - Dziś nie wygląda ciekawie - ocenia Sadowski.


  Za remont gmina zapłaci z własnych środków. Podobnie jak za modernizację świetlicy w Wią-gu i za dobudowanie pomieszczenia do obiektu w Sartowicach. - Miały być na ten cel unijne pieniądze, ale pójdą one na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Sulnowie - dodaje kierownik.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »