Pomogą napisać dobry wniosek

  Pomogą napisać dobry wniosek

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rok 2006 jest ostatnim, w którym można ubiegać się o pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego, przewidziane na lata 2004-06. Tej szansy nie powinny zmarnować instytucje zajmujące się szeroko rozumianą polityką zatrudnienia.

  Sięgnięcie po te pieniądze może ułatwić jedyny w naszym województwie Regionalny Ośrodek Szkoleniowy Europejskiego Funduszu Społecznego, powołany przy Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu.


  Grupowo i Indywidualnie


  Prowadzą szereg szkoleń, podczas których instruktorzy Krajowego Ośrodka Szkoleniowego EFS uczą jak prawidłowo przygotować wniosek. Ci, którzy kiedykolwiek próbowali ubiegać się o unijne pieniądze, wiedzą, że nie jest to łatwe. Czasem nawet niewielki błąd może zniweczyć w sumie dobry projekt.


  Dodatkowo, z myślą o uczestnikach szkoleń, przewidziano indywidualne, bezpłatne konsultacje. Oprócz doradztwa związanego z pracą nad projektem ekspert może okazać się przydatny np. w poszukiwaniach partnerów do współpracy.


  Dla kogo?


  Lista instytucji mogących zgłosić swoich przedstawicieli na szkolenia jest dość długa. Oferta skierowana jest m.in. do: urzędów pracy, agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, szkół, ośrodków naukowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.


  Wśród działań, które mogą być finansowane z EFS są: projekty dotyczące poprawy polityki rynku pracy, systemu edukacji oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.


  W naszym województwie najczęściej składane są wnioski dotyczące: kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników, kursów językowych, studiów podyplomowych, pomocy niepełnosprawnym. Popularne są też programy dla kobiet umożliwiające im powrót na rynek pracy.


  Więcej informacji można uzyskać na stronie - www.roszefs.pl. Zainteresowani uczestnictwem w szkoleniach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem (56) 65 222 40 lub osobiście z biurze ROSzEFS w Toruniu przy pl. św. Katarzyny 9.


  Poradą w sprawie szkoleń służy też Sylwia Tubielewicz-Olejnik, specjalista ds. promocji projektu pod numerem tel. 601-227855. Zapytania można kierować na adres Internetowy [email protected]


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »