Na co stypendium?

  (jam)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Drugi raz w tym roku szkolnym dzieci otrzymały stypendium. Nie mogę im kupić za to takich samych rzeczy, jak w pierwszym semestrze. To chyba jakieś nieporozumienie </i>- denerwuje się Czytelniczka ze Świecia.

  - W pierwszym semestrze kupiłam synowi podręczniki i książki, córce obuwie do ćwiczeń. Byłam na zebraniach rodziców. Powiedziano tam, że za pieniądze z drugiego stypendium nie można kupić tych samych przedmiotów - opowiada matka uczniów Szkoły Podstawowej w Czaplach i do Gimnazjum nr 1 w Świeciu.


  To się zużywa


  - Przecież zeszyty się zużywają, ćwiczenia do wielu przedmiotów na każdy semestr są inne, a noga dziecku też ma prawo urosnąć. To na co jest przeznaczane stypendium, skoro nie można nic z tych rzeczy kupić ponownie? - denerwowała się matka uczniów.


  Wszystko zależy od wniosku


  Stypendium dla ucznia wypłacane jest w dwóch ratach. Pierwsza była w grudniu, druga realizowana jest teraz.


  - Wszystko zależy od tego, co rodzic napisał we wniosku - tłumaczy Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu. - Oczywiście zrozumiałe jest, że nie może kupić tych samych podręczników, co trzy miesiące wcześniej. Stroju na wychowanie fizyczne też nie, bo przecież aż tak dziecko nie rośnie, by nagle odzież sportowa czy obuwie stały się za małe. Inna sytuacja jest z przyborami szkolnymi, one się zużywają. Dlatego można je kupić dziecku ponownie w tym samym roku szkolnym.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »