Za droga świetlica

  Za droga świetlica

  Jadwiga Maciejak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozbudowa świetlicy wiejskiej w budynku straży pożarnej w Świekatowie musi zakończyć się do października. W przeciwnym wypadku gmina straci dofinansowanie na ten cel. Tymczasem przetarg na roboty unieważniono.

  Gmina Świekatowo podpisała umowę na rozbudowę świetlicy z marszałkiem województwa. Zakłada ona, że na inwestycję tę gmina otrzyma dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, pod warunkiem, że prace zakończone będą jeszcze w październiku tego roku.


  Nie zmieścili się


  W marcu ogłoszono przetarg. Przystąpiły do niego cztery firmy. Świekatowo zarezerwowało w budżecie na rozbudowę świetlicy blisko 97 tys.

  zł. Tymczasem żadna z ofert nie mieściła się w tej kwocie. Wszystkie przekraczały 114 tys. zł, a jedna była prawie dwukrotnie wyższa. - W tej sytuacji musieliśmy unieważnić przetarg - ubolewa Marek Topoliński, wójt Świekatowa.


  Drugi przetarg


  Prace remontowo-budowlane miały rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Tak się jednak nie stanie. Rozbudowa świetlicy stanęła pod znakiem zapytania. Ale urzędnicy nie poddają się.


  - Wczoraj komisja Rady Gminy zadecydowała o zwiększeniu w budżecie środków na świetlicę. Za tydzień wypowiedzą się na ten temat radni. Myślę, że nie zmienią zdania - mówi wójt.


  Następnego dnia miałby być ogłoszony drugi przetarg.


  Więcej środków w budżecie


  Gmina planuje znacznie zwiększyć kwotę na tę inwestycję w budżecie. Tak, by sytuacja z unieważnieniem pierwszego przetargu już się nie powtórzyła. Firma, która go wygra, będzie miała już mniej czasu na realizację zadania. Mimo to, wójt jest przekonany, że zdąży.


  Gdyby jednak drugi przetarg nie wyłonił wykonawcy, pieniądze z Unii najprawdopodobniej przepadną.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »