Dorobią na truskawkach

  Dorobią na truskawkach

  (jam)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś do pracy w Hiszpanii wyjedzie 500 Polaków. W tym mieszkańcy powiatu świeckiego.

  Rekrutację prowadził Wojewódzki Urząd Pracy. Do zbioru truskawek potrzebnych było 500 osób. Chętnych szukano w całym kraju, także w naszym powiecie. - Od nas na pracę za granicą zdecydowało się 35 osób, trudno powiedzieć, ilu z nich pojedzie - mówi Adam Ruciński, zastępca dyrektora PUP w Świeciu.


  Już dziś wyjadą do Hiszpanii. Pracować mają nie dłużej niż do końca czerwca. Za dzień pracy zarobią 33,97 euro brutto. Koszty zakwaterowania i przyjazd do Hiszpanii pokrywa pracodawca, jednak z zarobionych na obczyźnie pieniędzy Polacy będą musieli się wyżywić i opłacić bilet powrotny.


  Osoby zainteresowane pracą za granicą muszą powiadomić o tym fakcie urząd pracy. - Takich ofert nie dostajemy z wyprzedzeniem. Więc jeśli już są wolne miejsca pracy za granicą to podajemy listę osób, które wcześniej zadeklarowały chęć wyjazdu - dodaje Ruciński.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 28 »