Aby się nie znudziły życiem

  Aby się nie znudziły życiem

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wycieczki krajoznawcze, do filharmonii i teatru, wystawianie przedstawień, pomoc w odrabianiu lekcji i nauka pożytecznego i sensownego spędzania czasu. To niektóre z punktów programu jaki realizowany jest w świetlicy Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych w Świeciu.

  Autorkami programu pod hasłem "Rodzina aktywnym uczestnikiem życia społecznego" są: Hanna Jurek i Ewa Pusz, nauczycielki, które działają w stowarzyszeniu.


  - Program składa się z kilku części - mówi Hanna Jurek. - Jeden z nich związany jest z naturą. Jeździmy z dziećmi na wycieczki, promujemy zdrowy styl życia i uświadamiamy dzieci czym jest narkomania i alkoholizm i jak się przed nimi bronić. Organizujemy spotkania ze specjalistami, którzy opowiadają o tych zagrożeniach.


  Taka jest sztuka


  Kolejnym działem jest upowszechnianie kultury przez duże K.


  - Chcemy, aby nasze dzieci odwiedziły filharmonię, teatr, aby zobaczyły, jak wygląda prawdziwy świat sztuki - wskazuje Ewa Pusz. - Sami przygotowujemy przedstawienia na różne okazje.


  Program przynosi także korzyści dla rodzin.


  - Dorośli integrują się przy wspólnych imprezach i kultywowaniu tradycji - mówi Hanna Jurek.


  Pożyteczny czas


  Dzieci ze świetlicy uczą się też...


  - ... jak pożytecznie i sensownie spędzać czas - dodaje pani Pusz. - W dzisiejszym świecie pełnym agresji wśród młodych, którzy są znudzeni życiem, to bardzo ważne.


  Może ktoś ma piec?


  Praca nauczycieli i rodziców to w świetlicy nie gwarantuje pełnego sukcesu.


  - Potrzebne są fundusze i sprzęt - wskazuje Ludmiła Młynik, wiceprezes SOB. - W ramach programu chciałyśmy uczyć dzieci gotować i piec. Nie mamy jednak pieca czy kuchenki gazowej. Przydałby się telewizor. To nie muszą być nowe rzeczy, prosto ze sklepu. Brakuje nam też środków czystości. Gdyby ktoś z Czytelników "Pomorskiej" chciał nam pomóc, to prosimy o kontakt.


  Świetlica stowarzyszenia mieści się przy ulicy świętego Wincentego (przy Starym Szpitalu) w Świeciu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 28 »