Podtopił sołectwo

  Podtopił sołectwo

  (jam)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od trzech lat pola rolników w Wielkim Lubieniu zalewa woda, bo jeden z nich zlikwidował rów melioracyjny. Sprawę prowadzi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Na razie bez skutku.

  Rolnicy z Wielkiego Lubienia walczą o to, by jeden z gospodarzy przywrócił rów melioracyjny.ł go trzy lata temu.


  To samowola!


  - Rolnicy mają rację - uważa Mirosław Osiewicz, wójt Draga-cza. - Podczas zebrania wiejskiego, które niedawno się odbyło, znowu poruszany był ten problem. Pola zalewane są na skutek samowoli. Pan, który się jej dopuścił, zaburzył system melioracyjny w całym sołectwie. Jednak dziwi go nasze oburzenie, na zasadzie: czego wy ode mnie chcecie?


  Zadziała wyższa instancja


  Urzędnicy próbowali rozmawiać z rolnikiem, była też wizja lokalna w terenie. Nic nie poskutkowało, więc sprawę skierowano do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Świeciu.


  - Chcemy, by rów był w tym miejscu, w którym powinien - mówi Aleksander Sobociński, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Starostwa powiatowego w Świeciu. - Z uwagi na naruszenie przepisów prawa budo- wlanego, prowadzone jest postępowanie. Pierwsze, decyzją wojewódzkiego inspektoratu, zostało uchylone. Uzupełniamy materiały w tej sprawie. Gdy zakończymy, będziemy czekać na wydanie decyzji z urzędu wyższej instancji - dodaje inspektor.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »