Płacą, by zachować Lnianek

  Płacą, by zachować Lnianek

  Jadwiga Maciejak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Lnianka zgodzili się ponieść koszty wymiany dokumentów, żeby przywrócić nazwę swojej miejscowości w wykazie urzędowym Polski.

  Przypomnijmy. Miejscowość Lnianek figuruje tylko w dokumentach urzędu gminy Lniano. To, że nie ma go w wykazie urzędowym polskich miejscowości, wyszło na jaw przypadkowo. Odtąd urzędnicy Lniana walczą o wpisane go do wykazu.


  Jednogłośnie poparli zachowanie nazwy


  We wtorek odbyło się drugie zebranie z mieszkańcami Lnian-ka w tej sprawie.


  - Chcieliśmy, by ponownie wypowiedzieli się, czy nadal życzą sobie, żeby ich wieś nosiła tę nazwę - mówi Zofia Topolińska, wójt Lniana. - To bowiem wiąże się z wymianą dokumentów, za co trzeba zapłacić.


  Na zebranie przyszło zaledwie kilka osób.


  - Chyba nie trafiliśmy z porą - przypuszcza wójt. - Wiosna przyszła z opóźnieniem i rolnicy starają się nadrobić prace w polu. Lnianek to wieś rolnicza i pewnie stąd tak niska frekwencja. Ci, co przyszli, jednogłośnie poparli nasze starania.


  Zaczyna się w Mszanie


  Wieś Lnianek pozostanie nadal tą samą wsią, ale zmieni się numeracja domów. Z tego powodu mieszkańcy będą musieli wymienić dokumenty. Obecnie numeracja domów rozpoczyna się w Mszanie, a w Lnianku jest kontynuowana. Gdy wieś ponownie zostanie wpisana do wykazu urzędowego, dostanie osobną numerację.


  Decyzja w przyszłym roku


  Za tydzień, podczas sesji, radni w Lnianie głosować będą nad uchwałą w sprawie utrzymania nazwy tej miejscowości. Zofia Topolińska jest przekonana, że radni ją przyjmą. Jeśli tak się stanie, urząd prześle komplet dokumentów, w tym opinię mieszkańców, do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, decyzję powinniśmy znać z początkiem nowego roku - dodaje wójt.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »