Rachunki będą "prześwietlone"

  Rachunki będą "prześwietlone"

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Biegły budowlaniec stwierdził szereg nieprawidłowości</i>. Tak o "aferze klatkowej" w świeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówi prokurator rejonowy.

  O sprawie afery pisaliśmy już wielokrotnie. Po naszych doniesieniach o różnych nieprawidłowościach przy remoncie bloku nr 17 przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu, które zgłaszali nam Czytelnicy, prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie. Aby ocenić prace wykonane przez ekipę remontową spółdzielni, prokurator powołał biegłego z zakresu budownictwa.


  - Stwierdził on szereg nieprawidłowości - mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy. - Nie zużyto tyle materiałów do remontu, ile wykazano w dokumentach. Część prac jest też źle wykonana.


  Teraz prokurator "prześwietli" wszystkie rachunki związane z remontem.


  - Biegły z zakresu księgowości zbada, dlaczego zawyżono kosztorys prac i czemu to miało służyć? - wskazuje pan prokurator. - Mogę powiedzieć, że ta sprawa zakończy się prawdopodobnie postawieniem zarzutów osobom odpowiedzialnym za ten stan.


  Kto je usłyszy? Dowiemy się w połowie maja.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 31 »