Pociągi do Nowego pojadą w tym roku

  Pociągi do Nowego pojadą w tym roku

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W przyszłym tygodniu gmina Nowe stanie się właścicielem linii kolejowej do Twardej Góry. Potem do dzieła przystąpi Stowarzyszenie Przewozów Regionalnych z Kalisza, które przywróci linię do życia.
       W ubiegły wtorek uprawomocniła się decyzja Ministra Infrastruktury o przekazaniu gminie Nowe przez PKP linii kolejowej Twarda Góra - Nowe.
       - Dziś dostałem informację, że w najbliższy wtorek w bydgoskim biurze notarialnym podpiszemy umowę przejęcia linii - mówi Stanisław Butyński, burmistrz Nowego.
       Chcą zainwestować dużo pieniędzy
       
  To otwiera władzom furtkę do negocjacji ze Stowarzyszeniem Przewozów Regionalnych z Kalisza, które chce przywrócić ruch pasażerski na tej linii.
       - Po otrzymaniu aktu notarialnego zwrócę się do Rady Gminy o rozpoczęcie rozmów ze stowarzyszeniem - planuje burmistrz. - Chcemy podpisać umowę dzierżawy z nim co najmniej na dziesięć lat. Stowarzyszenie zamierza bowiem zainwestować w to przedsięwzięcie wielkie pieniądze.
       
  Najpierw towarowe, potem pasażerskie
       
  Kiedy na torach pojawią się pierwsze pociągi?
       - W najbliższych miesiącach ruszy transport towarowy, którym będą przewożone materiały do budowy autostrady, produkowane przez firmę z Przyn - wskazuje włodarz. - Myślę, że pod koniec roku pojawią się pierwsze pociągi pasażerskie. Do tego czasu między Nowem a Twardą Górą kursować będą autobusy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »