Lepiej się zaszczepić

  Lepiej się zaszczepić

  (jam)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu A można zapobiec. Sanepid w Świeciu rozpoczął akcję informacyjną na temat tej choroby zakaźnej.
       WZW A jest chorobą zakaźną, przenoszoną drogą pokarmową. - To choroba brudnych rąk - mówi Anna Zarembska, zajmująca się promocją zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świeciu. - Bardzo łatwo można się nią zarazić. Choroba przenosi się poprzez zakażone przedmioty, zakażoną wodę, czy żywność, lub bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. WZW typu A rozprzestrzenia się szczególnie łatwo w dużych skupiskach jak np. szkoły.
       Objawy zakażenia się to: podwyższona temperatura ciała, zażółcenie i inne uszkodzenia wątroby.
  Leczenie jest uciążliwe i długotrwałe. Dotychczas nie znaleziono skutecznego leku przeciw WZW A. - Jedynym zabezpieczeniem się przed chorobą jest szczepienie. Niestety jest drogie, bo koszt jednej szczepionki to około 100 zł. A nabycie odporności wymaga podania dwóch szczepionek. Proponujemy szczepienia zakładom pracy, ale z uwagi na wysoką cenę nie są zainteresowane. A szkoda, bo to jedyny skuteczny lek przeciw WZW A - dodaje Anna Zarembska.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 29 »